I lördags gifte sig Sara och Hans på vackra Ellinge slott. Det var en strålande vacker dag och jag njöt av möjligheterna att fotografera utomhus. Sist när jag var på Ellinge så var det december och regn. Nu var det lite kallt i vinden men mitt vackra brudpar höll värmen ändå. Jag drog med dem ut i vitsipporna och runt till baksidan av slottet. Det är roligt med brudpar som vågar lita på sin bröllopsfotograf. Njut av Saras fantastiska klänning.
Sara och Hans träffades för cirka sex år sedan när Hans anställde Sara som trainee på Lantmännen. Under de följande tre åren arbetade de sedan nära varandra och tillbringade många mil tillsammans i bil genom Sverige på olika jobb. När Sara sedan slutade 2012 insåg båda att de saknade varandra mer än som kollegor och blev ett par. För ett år sedan på Valborgsmässoafton så förlovade de sig. I lördags var det dags för bröllop. Nedan ett litet urval av bilderna från fotograferingen.
FOTO:LOTTAPICTURES
Frilansfotograf med många olika roliga uppdrag. Kika runt eller kontakta mig direkt! Bilder till din företagsverksamhet, uppdrag som pressfotograf eller kanske din bröllopsfotograf.
Add Comment